Kırmadan Tıkanıklık Açmanın Püf Noktası

      Kırmadan Tıkanıklık Açmanın Püf Noktası için yorumlar kapalı

Kırmadan Tıkanıklık Açmanın Püf Noktası

Eskiden tesisatta su kaçağı olduğunda ya da tıkanıklık gibi problemlerle karşılaşıldığında problemin nerde olduğunu anlamak için tesisatın döşendiği yeri kırmak gerekiyordu. Bu hem işi yapan kişi için uzun zaman alıyordu hem de ev sahipleri için ekstra temizlik çıkarıyordu. Günümüzde ileri teknolojik ürünler sayesinde artık kırma ya da dökme işlemine gerek duymadan kameralı cihazlar sayesinde nokta tespiti yapılabiliyor.

tıkanıklık açma

Atık Su Gider Borularında Tıkanma Neden Olur?

İş merkezi, alışveriş merkezi ya da otel gibi yerlerde genellikle sık kullanımdan dolayı tıkanmalar yaşanabiliyor. Bu gibi mekânlarda tuvalet kâğıdının, ıslak mendilin ya da hijyenik pedlerin bilinçsizce çöp kutusu yerine gidere atılmasından dolayı atık su borularında tıkanıklık ile karşılaşılabilir.

Apartmanlardaki Tıkanmalara Şüphe İle Bakılmalı

Kalabalık mekânlardaki tıkanmalar sık kullanım ya da yanlışlıkla gidere bir şey düşmesinden dolayı tıkanma yaşanması normal karşılanabilse de apartmanda birçok daire bulunuyor olsa da ana giderde sorun olmadığı sürece sürekli tıkanma olmaması gerekir. Böyle bir durum yaşandığında şüphelenmek gerekir. İnşaat temelinde iken zemine yani binanın temeline döşenen ana borular yanlış döşenmiş olabilir. Eğim olmaması ve keskin dirsek kullanılması da sürekli gider tıkanmasına neden olan sorunlardan bazılarıdır. Bu tarz yanlış döşemelerin bulunduğu bir boruda, tıkanma yaşanması da normal karşılanabilir. Aksi halde normal bir apartmanda sık sık tıkanıklık açma ihtiyacı duyuluyorsa profesyonel bir yardım alınmalıdır.

su kaçakları
su kaçağı tespiti tıkanıklık açma petek temizleme

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı tespiti günümüzde kullanılan ileri teknolojik imkânlar nedeni ile eskiye nazaran daha kolay bir hal almış bulunuyor. Sıcak su borularındaki kaçak için termal kamera; pis su borularındaki kaçaklar için pis su kamerası ya da dinleme cihazları kullanılır.

kırmadan su kaçağı tespiti

Kırmadan su kaçağı bulma işlemi için kullanılan kameralı cihazlar sayesinde kaçağın olduğu yere nokta tespiti yapılmaya çalışılıyor ve bu sayede kırma ya da dökme yaparak ekstra maliyet çıkmasının önüne de geçilmiş oluyor. Sizler de son teknolojik cihazlar ile yaptığımız su kaçağı bulma ya da tıkanıklık açma gibi hizmetlerimizden yararlanabilir, kısa sürede bu problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Kırmadan su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti, su kaçağı nasıl bulunur, tıkanıklık açma, apartman tıkanıklık açma, atık su gider borusu tıkanıklığı, kırmadan tıkanıklık açmanın püf noktası, kırmadan su kaçağı bulma izmir, su kaçağı tespiti izmir, su kaçağı nasıl bulunur izmir, tıkanıklık açma izmir, apartman tıkanıklık açma izmir, atık su gider borusu tıkanıklığı izmir, kırmadan tıkanıklık açmanın püf noktası izmir, kırmadan su kaçağı bulma izmir, su kaçağı tespiti izmir, su kaçağı nasıl bulunur izmir, tıkanıklık açma izmir, apartman tıkanıklık açma izmir, atık su gider borusu tıkanıklığı izmir, kırmadan tıkanıklık açmanın püf noktası izmir,