Tıkanıklık Açma

      Tıkanıklık Açma için yorumlar kapalı

tıkanıklık açma

Tıkanıklık Açma İzmir

 Günümüzde en çok karşılaştığımız problemlerden biri de banyo, tuvalet ve mutfaklarımızda yaşadığımız tıkanıklıklardır. Bu tıkanıklıklar lavabo ya da tuvaletlerde sızıntıya neden olarak hem bizim hem de eğer apartmanda yaşıyorsak alt komşularımızın sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır. Ayrıca bu tıkanıklıktan kaynaklanan kötü koku da bizi ve komşularımızı rahatsız etmektedir. Bu nedenle tıkanıklık açma konusunda tecrübeli ustaların yardımına ihtiyaç duyarız. Bu ustalar günümüzde çok kısa bir süre ve evimize çok fazla zarar vermeden bizi bu problemden kurtarmaktadırlar.

Önceleri evlerimizde yaşadığımız bu tıkanıklıklar bizi uzun süre meşgul etmekte, kırılması gereken tuvalet taşları, lavabolar ya da duvarlar bizim için bir kabus haline gelmekteydi. Öncelikle tıkanıklığın yerini bulmak zorunda olan ustalar duvarı ya da banyo, tuvalet ya da mutfak zeminini kırarak bize büyük sorunlar açabiliyordu. Hatta kimi zamanlar tıkanıklığı bulmak için tesisatın geçtiği bütün duvarların kırılması gerekiyordu. Bu da küçük bir boru tıkanması yüzünden büyük bir inşaat masrafı etmek anlamına geliyordu ki hemen her insanın rahatsız olduğu önemli bir konuydu. Ayrıca o tıkanıklık yüzünden büyük masraflar etmek zorunda kalan ev sahipleri oldukça mağdur oluyordu. Fakat artık günümüzde tıkanıklık açmakonusunda tesisatçılar yeni teknolojik aletlerle ne duvar ya da betona zarar veriyor ne de tıkanıklığın kaynaklandığı yeri bulma konusunda çok uzun zamanlar alıyor. Tıkanık boruları çok fazla uğraşmadan ve sağı solu kırıp dökmeden açma konusunda geliştirilen aletler ile artık sorunun nerede olduğu kolayca tespit ediliyor ve o tıkanıklık sadece birkaç dakika içinde açılarak hem ev sahibini hem de komşusunu büyük bir sıkıntıdan kurtarıyor. Üstelik eskiden kırılmak zorunda olan duvarlar yüzünden edilen masrafa da hiç gerek kalmıyor.

“Tıkanıklık Açma” “0(536) 260 71 72 Numaradan 7/24 destek alabilirsiniz. Servis ekibimiz kısa sürede sorunlarınızı giderir.”

Günümüzde üretilen teknolojik cihazlar ailelerin çok sık karşılaştığı tesisatlarda yaşanan tıkanıklıktan kolayca kurtulmasına yardımcı oluyor. Hayatı kolaylaştıran bu cihazlar ile tıkanık açma işlemi masrafsız bir şekilde halledilebiliyor. Uzman tesisatçılar bir telefonla bize yardımcı oluyorlar. Tıkanıklık problemi ile karşılaştığımızda 7/24 arayabileceğimiz su tesisatçıları problemimizi çok kısa sürede gidererek hayat kalitemizi yükseltiyor. Günlerce uğraşmak zorunda kaldığımız, lavabo ya da mutfağı kullanamama problemi de tıkanıklık açma ile ortadan kalkıyor. Peki su tesisatçıları bunu nasıl başarıyor? Tıkanıklığın yerini kırmadan nasıl buluyorlar ve bize hayatı zehir eden bu tıkanıklık sorunundan sadece birkaç dakika içinde bizi nasıl kurtarıyorlar?

Kırmadan Tıkanıklık Açma

İnsanların günlük hayatta evlerinde yaşadığı problemler içinde en can sıkıcı olanların başında banyo, mutfak ya da lavabolarda yaşanan tıkanıklıklardır. Bu tıkanıklıklar borudan suyun akmaması nedeniyle biriken giderin tekrar geriye dönerek evin içine sızmasına neden olur ve bu durum kötü kokuya ve pis bir görüntüye sahip olduğu için çok moral bozar. Önceleri kırmadan tıkanıklık açma çok mümkün olmadığı için gelen su tesisatı ustası önce tıkanıklığın yerini bulmak zorunda kalıyordu. Günümüzdeki teknolojik cihazlar olmadığı için de mecburen tıkanıklık olduğundan şüphelendiği yerden duvarı ya da zemini kırmak zorunda kalıyordu.

Bu da bizim için ek bir uğraş ve ekstradan masraflar açılmasına neden oluyordu. Hele bir de tıkanıklık küvet, klozet, musluk altı ya da fayansın altında ise bu daha büyük bir uğraş ve daha fazla masraf anlamına geliyordu. Zaman zaman o klozetin, lavabonun ya da küvetin de değiştirilmesi gereken bu tıkanıklıklar insanlara hayatı zehir edebiliyordu. Fakat artık geliştirilen yeni cihazlar, duvarın kırılmasına gerek kalmadan tıkanıklığın olduğu yeri tespit ederek çok kısa bir sürede o tıkanıklığın giderilmesini sağlamaktadır. Kameralı sistemle geliştirilen bu cihazlar borunun içine sarkıtılarak nerede tıkanma olduğunu gösteriyor. Sadece kameralı cihazlar değil ses hassasiyetine sahip detektörler de tıkanıklığın yerini gösterme konusunda insanlara çok fayda sağlıyor. Bu sayede artık ekstra masraflar ödemeden ve duvarların kırılmasına gerek kalmadan bu problemden kurtulmak mümkün oluyor. Bu cihazlar tıkanıklığın olduğu yeri göstererek açılması noktasında ustalara büyük bir kolaylık sağlıyor. Evlerin adeta bir inşaat yerine dönmesine neden olan kırma işine hiç gerek duyulmadan tıkanıklığın açılması kolayca sağlanabiliyor. Kırmadan tıkanıklık nasıl açılır diye düşünenler için bu teknolojik cihazlar büyük bir yardım sağlıyor.

Tıkanıklıklar Kırmadan Nasıl Açılır?

Hep problem olan ve yaşandığında sürekli can sıkan bir durum olan evlerdeki tesisatlarda tıkanıklık yaşanması, yıllarca insanların nefret ettiği bir sorun olarak insanları mağdur etti. Bu tıkanıklığı gidermek için insanlar bazen bütün bir evin tesisatını değiştirmek zorunda kaldılar. Hatta evleri resmen bir inşaat haline döndü ve tıkanıklığın yaşandığı yeri tespit edebilmek için küvetlerin, klozetlerin, lavaboların hatta tuvalet, mutfak ya da banyoların duvarları kırılmak zorunda kalındı. Küçücük bir sorun gibi görünen bu tıkanıklık için kırmadan tıkanıklık nasıl açılır sorusu sorulmaya başlandı. Öyle ya; bu ufacık sorun için edilen masraflar insanları neden bu kadar mağdur etsin ki. İşte bu soru üzerine geliştirilen kameralı ya da su sesine hassasiyet gösteren ve tıkanıklığın yerini gösteren cihazlar bulundu. Artık yaşanan bu boru ya da tesisattaki tıkanmalar o kadar masrafa girmeden, çok fazla canımızı sıkmadan ve evimizdeki duvarları kırmaya gerek kalmadan giderilebiliyor.

Yaşadığımız problemlerden biri olan evimizde ve ya iş yerlerimizdeki tesisat tıkanması, hem kötü bir kokuya hem de komşularımızın mağdur olmasına neden oluyor. Bu tıkanıklık yüzünden evimizin içine sızan gider suları iğrenç bir görüntüye ve kokuya neden olarak sağlığımızı da tehdit edebiliyor.

Bu durum çok can sıkıcı olmakla yetmiyor eski usullerle tıkanık açma yollarında ayrıca evimizde birçok yerin kırılmasına ve ek masrafa da neden olabiliyor. Peki duvarları ya da fayansları kırmadan tıkanıklık nasıl açılır? İşte bu konuda yeni çıkan teknolojik aletler imdadımıza yetişiyor ve bu aletlerle hiçbir duvar, fayans, lavabo ya da küvet kırma işlemine gerek kalmadan yaşanan tıkanıklıktan kurtulabiliyoruz. Evlerimizde yaşanan tesisat ya da borudaki tıkanıklık açma kırmadan da yapılabiliyor. Bu konuda çalışmalar yapan şirketler eğitimli ve uzman ekiplerle çalışarak tıkanıklığı bulma işini en etkin bir şekilde gerçekleştirerek kolayca açabiliyorlar. Evde ve ya iş yerinde oluşan bu tıkanıklıklar artık hiçbir yeri kırmadan çok kolay ve etkili bir şekilde açılıyor. Tıkanıklık gibi bir problemle karşılaşıldığında yapılmasız gereken şey en yakın bir tesisat onarım şirketiyle iletişime geçerek yardım istemek olacaktır. Uzman ve işini iyi yapan profesyonel ekipler aşırı ses duyarlı ve kameralı cihazlarla evde, ofiste ya da işyerinde hiçbir yeri kırmadan ve kirletmeden tıkanıklığın olduğu yeri tespit ediyorlar. Tespit edilen tıkanık yer bulunduktan sonra yapılacak işler ve aşamaları hakkında bilgilendirme yaparlar ve daha sonra tıkanıklık açma kırmadan giderilir.

Robotla Tıkanıklık Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Robot makinelerle Banyo Açma

Robotla tıkanıklık açma, geliştirilen son cihazlarla birlikte kolayca yapılabilmektedir. Kameralı robot cihazlar ile banyo, tuvalet ya da lavaboda oluşabilecek olan her türlü tıkanıklık dakikalar içinde çözülmektedir. Burada işi kolaylaştıran kameralı cihazlar boru içerisine iletildiğinde bize tıkanıklığın olduğu yeri göstermekte, tespit yapıldığı için sorunun giderilmesi de kolayca yapılmaktadır. Oysa önceden o tıkanıklığın yerini bulmak bile saatlerce sürüyor, bazen de yer yer duvarda ve zeminde kırma işlemi yapılmak zorunda kalınabiliyordu. Bu da insanlara hem ek beden gücüne hem de masrafa neden oluyordu. Teknoloji her alanda olduğu gibi evimizde yaşadığımız bu tıkanıklık konusunda da bizlerin işini kolaylaştırdı. Robotla tıkanıklık açma sayesinde ne herhangi bir yeri kırmak zorunda kalıyoruz ne de bu kırılan yerlerin tekrar onarılmasından kaynaklanan masrafa giriyoruz. Böyle bir tıkanıklık sorunu yaşadığımızda yapacağımız işlem çok basit. Telefon açarak tıkanıklık açan firmalara ulaşarak adresimizi vermek yeterli oluyor. Hem oldukça hesaplı bir şekilde hem de günlerce o tıkanıklığın doğuracağı kötü sonuçlara katlanmak zorunda kalmadan bu problemden kurtulabiliyoruz. Robotla tıkanık açma konusunda uzman ekipler günün her saatinde kendileriyle iletişime geçildiği anda bize ulaşarak bu sorunu kullandıkları cihazlarla çözüyor. Evimizi inşaat alanına çevirmeden, tıkanıklığın getirdiği sızıntı ve kokunun kahrını çekmeden ve ekonomimizi de zora sokmadan bizi bu dertten kurtaran ekipler hayatımızı da kolaylaştırmış oluyor.

Herhangi bir tıkanıklıkla karşılaştığımızda belki de dikkat etmemiz gereken en önemli konu doğru ekiplerle çalışma ve doğru şirketlerden yardım istemek olacaktır. Çünkü piyasada o kadar çok tesisatçı olduğunu iddia eden fakat bu konuyla ilgili hiçbir tecrübesi bulunmayan insan var ki evimizi harabeye çevirecek kadar tesisatçılıktan haberleri yok. Böyle bir durumda da olan bize oluyor ve belki de büyük bir özenle düzenlediğimiz banyomuz, tuvaletimiz ya da mutfağımız bu acemi insanların yüzünden kırık dökük hale gelebiliyor. Bu da bize hiç hesapta olmayan bir ton masraf açarak ekonomimizi sarsabiliyor. Bu yüzden tıkanıklık açmak konusunda uzman, piyasada bilinen, teknolojik cihazlarla çalışma yürüten profesyonel firmalarla çalışmak bize hem vakit, hem moral hem de para kazandırıyor.

Düşünsenize evinizin banyosunda hiç karşılaşmak istemediğiniz bir tıkanıklıkla karşılaştık ve can sıkıcı bir şekilde banyo suyu birikmeye başladı. Hem evimizin içerisine sızma riski hem alt komşuyu rahatsız etme ihtimali canımızı iyice sıkıyor. Bir ustayla anlaştık fakat o da o güzelim banyomuzu lavabomuzu ve fayanslarımızı kırarak can sıkıntımızın üzerine tuz biber ekti. Tıkanıklık açmak bir kenara dursun üstüne bir de tamir masrafıyla karşı karşıya kaldık. Ne kötü bir durum olurdu. Bu yüzden profesyonel ve teknik aletlerle çalışan bir firmayla anlaşmak bizi tüm bu istenmeyen durumlardan kurtaracaktır.  Ayrıca sorundan bu kadar kolay kurtulmanın hazzını da yaşayacağız.

Cihazla Tıkanıklıklardan Kurtulmak Artık Çok Daha Kolay

Evlerde yaşadığımız tıkanıklık sorunu aklımıza bile geldiğinde yüzümüzü ekşiten istenmeyen durumlardan biridir. Bir de profesyonel bir ekiple çalışmak yerine amatör ve işten anlamayan bir ekip seçme hatasına düşmüşsek vay halimize. Banyomuzda, mutfağımızda ya da lavabomuzda yaşanan bu tıkanıklık modern cihazlarla çok basit bir şekilde halledilecekken amatör biz ustanın elinde evimiz adeta inşaat haline dönmektedir. Duvarların kırılması, klozet, küvet, lavabo, fayans derken evimizde kırılmadık yer kalmaz. Çok basit bir tıkanma sorunu bizi hem büyük bir maddi külfete hem de sinir bozukluğuna sevk eder. Oysa cihazla tıkanıklık açma sayesinde kameralı bir sistemle boru içersindeki tıkanık olan yer birkaç dakika içersinde bulunmakta ve yine son derece kolay bir şekilde bu tıkanıklık açılmaktadır. Fakat bunun için uzman profesyonel ve teknolojik cihazlarla çalışan bir şirketle anlaşmak çok önemlidir. Bu şirketler bir telefonla evimize gelmekte, ölçümleri yaptıktan sonra tıkanıklığın yerini tespit etmekte ve yine modern bir şekilde o tıkanıklığı açmaktadır. Böylece bize hem vakit kazandırmakta hem tıkanıklıktan kaynaklanan can sıkıntımızı gidermekte hem de bizi acemi bir ustanın elinden kurtararak büyük bir ekonomik tasarrufta sağlamaktadır.

Herkesin yaşaması muhtemel olan, can sıkıcı, pis kokuya neden olabilen, alt komşumuzla aramızda sorun yaşanmasına da neden olabilen boru tıkanıklıkları günümüzde oldukça kolay bir şekilde halledilebilen bir sorundur. Eskiden olsa böyle bir tıkanıklıkta can sıkıntısından paniğe, öfkeden üzüntüye kadar birçok olumsuz duyguyu yaşamamıza neden olan bu tıkanıklıklar cihazla tıkanıklık açma yolları ile günümüzde kolayca halledilebiliyor. Bu işi yapan şirketler su sesine duyarlı detektörler ve kameralı cihazlarla boru içerisinde tıkanık olan yeri kolayca buluyor ve yine aynı kolaylıkta tıkanıklığı açarak yukarda saydığımız bütün olumsuz duygulardan biri kurtarıyor. İster banyomuzda ister tuvalet ya da mutfağımızda yaşanabilecek bu tıkanıklık problemi günümüzde teknolojik aletlerin sağlamış olduğu kolaylıklarla herhangi bir yeri kırmadan, ek bir masrafa girmeden ve çok fazla zaman kaybetmeden açılabiliyor. Bu işi yapan profesyonel şirketler 7/24 insanlara hizmet veriyor. Tıkanıklık sorunu yaşayan insanlar bu şirketlere telefon açtığında şirket en kısa zamanda eve uzman bir ekip yollayarak sorunun yaşandığı yeri tespit ediyor ve ev sahibinin arzusu doğrultusunda bu tıkanıklığı dakikalar içerisinde açıyor.

Uzman ve eğitimli personellerle çalışan şirketler evlerde ya da binalarda oluşan bu boru ya da tesisat tıkanıklığı problemi konusunda robotla tıkanıklık açma yollarını kullanarak önce tıkanıklığın yerini bulmakta ve kameralı robot cihazlarla yerini bulduğu tıkanıklığı açmaktadır. Sorun çözüldükten sonra ev ya da işyeri sahibine büyük moral kazandıran bu tıkanıklıklar, çözülmediği zaman ya da yanlış insanların eline teslim edildiğinde hem vakit kaybı hem de ev ya da iş yerinde birçok yerin kırılması ile neticeleniyor. Bu yüzden insanlara tavsiyemiz amatör kişilerle değil işini iyi yapan uzman ve teknolojik cihazlarla çalışman gerçekleştiren şirketlere yönelmeleridir.

Özellikle yüksek apartmanlarda ve çok katlı binalarda büyük sorun oluşturan tıkanıklıklar genelde tuvalet, banyo ve mutfak giderlerinde yaşanmaktadır. Oluşan bu tıkanıklıklar zamanında çözülmediğinde ise bina içinde sızıntılara, kötü kokulara ve görüntülere neden olmaktadır. Büyük yapılarda bu tıkanıklığın giderilmesi için kırma metodu seçilmesi ise aşırı bir zaman kaybına ve ekstra maliyete neden olmaktadır. Artık bu tıkanıklıkların giderilmesinde robotla tıkanıklık açma yolları kullanıldığı için bu hem daha ekonomik hem de çok fazla zaman kaybına neden olmamaktadır. Su sesine hassas detektörler ile ya da kameralı robot cihazlarla tıkanıklığın nerede olduğu tespit edilmekte, bu tıkanıklık çok fazla zaman kaybetmeden giderilmektedir. Esasında zaman alan ve masrafa neden olan tıkanıklığın açılması değildir. O tıkanıklığın yerinin tespit edilmesi giderilmesinden çok daha fazla zaman alan bir konuydu eskiden. Duvarların kırılmasına ve tüm tesisatın değişmesine varabilen bu tespit için artık şirketler teknolojik cihazlardan faydalanmakta ve gözümüzü korkutan bu tıkanıklık probleminden bizi rahatça kurtarmaktadır.

Her ev ve işyerinde yaşanabilen boru tıkanıklığı insanlar için çok büyük bir problem olmaktan çıktı. İnsan zekasının önünde durabilecek hiçbir şey yok sözü burada da kendini gösterdi ve yıllarca her boru tıkandığında panikleyen, öfkelenen ve telaşlanan insanlar için üretilen tıkanıklık açma formüllerine bir yenisi daha eklendi. Artık bu tıkanıklıklar da teknolojiden faydalanılarak giderilmekte. Nasıl mı? Kameralı robot cihazlar sayesinde. Bu cihazlar kamera sayesinde boru içerinde tıkanıklığın tam olarak nerede olduğunu gösteriyor. Bulunan tıkanıklık ise yine modern yollarla kolayca açılabiliyor. Zaten en büyük sıkıntı tıkanıklığın yerini bulmakta idi.

Çünkü bilhassa apartmanlarda yaşayanlar bu tıkanıklığın kaçıncı katta ya da gider borusunun neresinde olduğunu bulmakta çok zorluk çekiyordu. Bu yüzden banyo, tuvalet ya da mutfakta duvarı ya da yerleri kırmak zorunda kalan insanlar için sorun giderilene kadar hayat bir işkenceye dönüşüyordu. Hele bir de tıkanıklık banyoda ise bu, küvetin, klozetin ya da büyük heveslerle döşetilen güzelim fayansların kırılmasına neden oluyordu ve bu da insanlar için akılda ve hesapta olmayan maliyetlere yol açıyordu. Şirketler teknoloji ile insan zekasını birleştirerek buldukları robotla tıkanıklık açma yolu ile bunlara gerek kalmadan tıkanıklığın yerini tespit ederek insanları bu eziyet verici problemden kurtarma yolunu buldular. Bakıldığı zaman basit bir tıkanıklık gibi görünen bu giderdeki tıkanmalar insanın uykusunu kaçıran bir probleme dönüşmekten de bu cihazlar sayesinde kurtuldu. Tıkanıklık açma da büyük kolaylık sağlayan sistem, kameralı cihazlarla tıkanık yerin bulunup tıkanıklığın açılması şeklinde işliyor. Bazen de kameralı sistem yerine aşırı su sesi hassasiyetli detektörler kullanılabiliyor. Detektörler, suyun akma sesinin nerede yavaşladığını ya da kesildiğini tespit ederek tıkanıklığın yerini bulabiliyor. Bu da problemin hemen çözülmesine katkıda bulunuyor. Robotla tıkanık açma artık uzman her şirket tarafından kullanılıyor. Hayatını teknolojiye entegre eden şirketler her alanda olduğu gibi tesisatçılık alanında da müşteri memnuniyetini esas alarak işi en kısa ve en hesaplı şekilde yapmayı hedefliyor.

Teknolojinin günümüzde hayatın her alanında gelişme göstermesi hem işverenlerin ve çalışanların hem de iş yaptırmak isteyen insanların birçok konuda işini daha kolay hale getirdi. Son teknolojik cihazlar arasında yer alan robotla tıkanık açmacihazları ile artık kanal,  lavabo ve gider tıkanıklığı ve lavabo gideri tıkanıklığı açma, kanalizasyon borularında oluşan tıkanıklıkları açma işleri kameralı sistemle hiçbir yeri kırmaya ihtiyaç duymadan kolayca yapılabilir hale geldi.  Tıkanıklığı tespit etmek için eve gelen ekipler yanlarındaki bu cihazlarla sorunun oluştuğu yeri birkaç dakikada tespit ediyor. Bu tespit esnasında kameralı robot cihazların boru içine sarkıtılması ve tıkanık olan yerin bulunması yolu kullanılıyor. Ayrıca sese aşırı duyarlı olan detektörlerle boru duvarın içinde de olsa dinlenebiliyor ve sesin değişiklik gösterdiği yer tıkanıklığın muhtemel yeri olarak tespit ediliyor. Bundan sonra ise açma işlemi çok kolay bir hale geliyor.  Tıkalı boru açma işlemi duvarda ya da yerde hiçbir yeri kırmak zorunda kalmadan kolayca hallediliyor.  Kameralı sistemde boru içine sarkıtılan ucu kameralı cihaz, ekipteki kişinin elinde bulunan ekrana borunun içini tamamen gösteriyor. Özellikle mutfak, banyo ve tuvalet tıkanıklıklarında bu yöntem son derece hızlı bir şekilde çözüm sağlıyor. Tıkalı boru açma işlemi bu yeni nesil aletlerle çok çabuk gerçekleşiyor.

Hayatı çekilmez hale getiren bu tıkanıklıklar, insanlar için teknolojik aletlerle kolayca açılıyor. Eskiden olsa usta çok büyük bir ihtimalle duvarın kırılması gerektiğini, aksi halde tıkanık olan yerin bulunmasının imkansız olduğunu söyleyecek ve zaten morali bozuk olan ev ya da işyeri sahibinin iyice canının sıkılmasına neden olacaktı. Hiç hesapta yokken kırılması gereken duvar, zemin, fayans, küvet ya da klozet, insanlar için hem görüntü kirliliğine hem de para kaybına neden olacaktı. İyi ki günümüzde bu teknolojik aletler var ve iyi ki hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Tıkanıklığı açma konusunda geliştirilen bu cihazlar aslında sadece giderdeki ya da borudaki tıkanıklığı açmıyor, bu işin bize verdiği iç sıkıntısını da açıyor. Düşünürken bile ürperen insanlar mutlaka vardır. Hayatında bu sorunla en az bir defa karşılaşan insanlar da tıkanıklık sorunun ne kadar can sıkıcı olduğunu çok iyi bilir. Bu yüzden söylerken çok kolay gibi görünse de bu tıkanıklığı açma işinin önceleri ne kadar zor bir iş olduğunu hatırlayanlar günümüzdeki bu teknolojik cihazlarla tıkanıklığın açılabilmesinin ne derece önemli olduğunu çok iyi anlar.

Basit ve küçük tıkanıklığı açma işlemi için kullanılan kimyasal maddeler bu küçük tıkanıklıklarda işe yarıyor olsa da büyük tıkanmalarda maalesef durum bu kadar kolay olmamaktadır. Küçük tıkanıklıklar için kullanılan kimyasal maddeler tıkalı olan yere döküldüğünde üzerine eklenen kaynar su ile birlikte köpürmeye başlayan kimyasal maddenin yanında bir duman oluşur ve bu köpürme tıkanıklık olan bölgede bir hareket oluşmasına neden olarak tıkanıklığın giderilmesini sağlamaktadır. Tabi bu kimyasal maddeleri kullanırken mutlaka eldiven ve maske de takılmalıdır. Çünkü bu maddeler sağlığa ciddi oranda zarar verebilmektedir. Hatta bu küçük tıkanıklıklar evdeki karbonat, sirke ya da çamaşır sodası ile de açılabilmektedir. Ama mesele büyük tıkanıklıkları açmaksa o bu kadar kolay gerçekleşmemekte ve mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir.

Tıkanıklık Neden Oluşur?

Tıkanıklık nasıl açılır sorusundan önce bu tıkanıklıkların neden oluşabileceği konusuna da bir bakalım. Mutfakta, tuvalette ya da banyoda oluşan bu tıkanıklıklarda ana sebep lavaboya ya da gidere kaçan bez ya da çaput eskileri, banyoda tahliyeden kaçan çorap gibi küçük çamaşırlar,  peçete ya da adi tuvalet kağıtları, çocuk bezleri, toz alma bezleri, petler ya da inşaat kalıntıları gibi maddeler zamanla borunun tıkanmasına ve tıkanan yerden de sızma ya da akıntılara neden olurlar. Çoğunlukla dikkatsizlikten ya da yanlış kullanımdan kaynaklanan bu tıkanıklıklar, yaşandığı ve hissedildiği andan itibaren insanların moralini bozan istenmeyen bir durumdur.

Peki böyle bir tıkanma olduğunu anladığımız ilk anda ne yapmalıyız? Öncelikle eğer bu tıkanma bir tuvalette ya da klozette ise sifonu bir defa çekmeyi deneyebiliriz. Bu denemeyi birkaç kere yapmamalıyız çünkü tıkanıklık nedeniyle tuvaletten geri dönecek olan pis su evimizi berbat bir hale getirebilir. Ayrıca iki ve üçüncü sifon çekişi tıkanıklığın yerini anlamamızı daha da zorlaştıracaktır. Tıkanıklığın yerini suyun gidiş hızından ya da lavabodan geri dönüş süresinden anlamaya çalışmalıyız.

Eğer sifon çekildiği zaman su hemen gitmiyor ve birikiyorsa bu tıkanıklığın yakın bir noktada olduğuna işaret eder. Şayet sifon çekildiğinde su bir miktar gittiği halde daha sonra yavaş yavaş tekrar doluyorsa bu da tıkanıklığın boruların daha ilerisinde bir yerde olduğuna işaret edebilir. Eğer göz kesiyorsa kollara uzun bir eldiven geçirilerek tamamen kolların kapatılması sağlanır ve ellerin ulaştığı yere kadar herhangi bir cisim bulunup bulunmadığı kontrol edilir. Tıkanıklığın yerinin ilk tespiti bu şekilde sağlanabilir. Eğer tıkanıklığa neden olan cisim ya da nesne ulaşılabilecek yerde ise ve elle tıkanıklık giderilebiliyorsa bu gerçekten büyük bir şans ve kolaylık anlamına gelir.  Bu tür basit tıkanıklıklar evlerde bulunan el pompası yardımıyla da kolayca giderilebilir. Peki ya tıkanıklık bu kadar yakında değilse ve giderilmesi bu kadar kolay değilse! Uzun vadede duvarda nemlenmeden çürümeye ve sıvalarda dökülmeye yol açan bu tıkanıklık nasıl açılır?

Konusunda ve işinde uzman ekipler bu konu ile ilgili fikirler üretmişler ve sonunda robotla tıkanıklık açma konusunda bazı cihazlar geliştirmişler. Cihazlar tamamen teknolojik aletler ve kamera ile kontrol edilebiliyor. Profesyonel firmalar uzman kadrolar ve teknoloji harikası araçlarla büyük gibi görünen her tıkanıklık kolayca açılabiliyor. Telefonla irtibat kurulan bu şirketler en kısa sürede evinize bir ekip gönderiyor ve ellerindeki cihazlarla ölçüm yapan ekipler size tıkanıklığın borunun tam neresinde olduğunu ellerindeki ekran üzerinden gösteriyor. Sizin de takip edebildiğiniz bu ekrandan faydalanılarak o tıkanıklık ya kimyasal maddelerle ya da yine birtakım aletlerle sizin de gözünüzün önünde kısa bir sürede açılarak sorununuz çözülüyor. Üstelik bu işin maliyeti kırarak tıkanıklık açmaya göre çok daha hesaplı ve çok daha temiz bir işçilikle hallediliyor. Robotla tıkanıklık açma denilen olay işte bu kadar basit bir çözüm sağlıyor.

Zamanla her evde yaşanan ve sıkıntı veren tıkanıklık konusu eskiden epey zahmetli ve maliyet olarak yüksek görüntü açısından da pis bir çalışma ile gerçekleşmekteydi. Günümüzde ise yeni bulunan teknolojiye dayalı bir sistemle kameralı cihazlar yardımıyla artık tuvalet, banyo ya da mutfakta oluşabilen tıkanıklığı gidermek çok kolay, maliyet açısından ucuz, işçilik açısından da gayet temiz bir çalışma ile kolaylıkla giderilebiliyor. Eskiden tuvaleti ya da banyosu tıkanan insanlar için en ürkütücü ev problemlerinin başında gelen bu sorunla ilgili insanlar kara kara tıkanıklığı nasıl açarım diye düşünmekteydi. Oysa günümüzde yeni bulunan gelişmiş sistemler ve kameralı cihazlar sayesinde, işinin ehli uzman ve tecrübeli ekipler tarafından bu tıkanıklıklar son derece hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Üstelik evimizin ya da binamızın herhangi bir tarafını kırıp dökmeden tertemiz bir işçilikle hallediliyor.

Bu konuda oldukça tecrübeli ve işini uzmanca yapan şirketler, bünyesinde çalıştırdıkları kalifiye elemanlarla tıkanıklık açma konusunu bir kabus olmaktan çıkarıyor.  Yapılması gereken şey sadece bu konuda uzman ekipler çalıştıran şirketlere ulaşarak sorunla ilgili yardım talep etmek.  Şirketten gelen ekipler evde ya da binada yaptıkları çalışma ile önce tıkanıklığın yerini tespit etmektedir. Bu iş için ellerindeki robotla tıkanıklık açma cihazları kullanıyorlar ve borunun neresinde olursa olsun tıkanıklığı tespit edebiliyorlar. Ucunda kamera bulunan uzun bir boru şeklindeki aleti tıkalı olan yerden içeri doğru itiyorlar ve ellerinde bulunan ekrandan kamerayı görerek tıkanıklığın nerede olduğunu çok kolay bir şekilde buluyorlar. Giderde tıkalı olan yerin tespiti yapıldıktan sonra sıra o tıkanıklığı açma işlemine geliyor. Tıkanıklığı açarken de yine bu kameralı cihazdan yararlanılıyor. Eskiden olsa bu tıkanıklık açma işi yapılırken evin içinde birçok yerin kırılması gerekirdi ve hesapta olmayan ekstra maliyetler çıkardı. Ayrıca uzun zaman alır ve evin birçok yeri de pislik içinde kalırdı. Bugün ise bu cihazlar sayesinde tıkanıklık açma işlemi son derece kolay bir şekilde giderilebilmektedir.

Deneyim Yıllar Gerektirir

Anlatırken çok kolay gibi geliyor olsa da bu cihazlarla tıkanıklık açma işlemi öyle görüldüğü kadar kolay bir iş değil aslında. Çünkü bu kameralı cihazların ve su sesine duyarlı detektörlerin kullanılması başlı başına bir çalışma ve eğitim gerektiriyor. Şirketler giderlerde oluşan tıkanıklıkları açma işlemi için çalıştıracakları elemanlara bu cihazların kullanımı ile ilgili eğitimler vermekte ve onları amatörlükten çıkarak profesyonel bir eleman haline getirmektedir. Bu şirketlerde çalışan elemanlarrobotla tıkanık açma eğitimine mutlaka katılmak zorundadır ve eğitimden sonra bu elemanlara sertifika da verilmektedir. Bu cihazlar profesyonel elektronik şirketleri tarafından üretildiği için cihazları tesisat firmalarına satan üretici şirketler de ayrıca cihazların tanıtımı ve kullanımı konusunda eğitim vermektedir. Tesisatçılık sektöründe çalışmak isteyen her usta da şirketlerde iş bulabilmek için açılan bu kurslara katılarak sertifika almak zorundadır. Sertifika almak da yetmiyor. Şirketler çalıştırdıkları her personeli tıkanık açma konusunda uygulamalı bir eğitimden geçirmekte ve başarılı olan elemanlarla çalışmaktadır.

Görüldüğü üzere basit bir lavabo ya da gider tıkanıklığı açma işi gibi görünen bu iş, ciddi firmalar tarafından son dere profesyonel bir şekilde yapılmakta, insanların bu sorununu gidermek için firma ve şirketler kendilerini de yoğun bir eğitimden geçirmektedir. Bunda asıl amaçlanan şey ise insanların hayat kalitelerini yükseltmek, küçük fakat önemli bir sorunu olabildiğince az masrafla, temiz bir işçilikle ve sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirerek profesyonelce iş yapmak arzusudur.

Tıkanıklıkların giderilmesi işinin kurumsallaşmasındaki bir başka sebep ise bu elektronik cihazların kişiler tarafından satın alınamayacak kadar pahalı cihazlar olmasındandır. Tıkanıklık açmak isteyen herkes bu cihazları fiyatlarından ötürü evlerine alamamaktadır. Bu da şirketlerin bu işi üstlenerek hem sektöre yeni bir ivme kazandırmak hem de daha evvel kullanılan metotlardan kurtularak robotla tıkanık açma ile yeni metotlar deneyerek iş süresini ve yükünü azaltmaktır. Her şehir ve bölgede birçok firma tıkanıklık açma işini kurumsal olarak gerçekleştirmekte ve insanların hayatına kolaylık getirmektedir. İnsanlar bu işi yapan firmaların adres ve telefonlarına internet aracılığıyla kolayca ulaşabilmekte ve tesisatlarındaki tıkanmayla ilgili bu firmalardan yardım talep edebilmektedir.

Eski zamanla günümüzü kıyasladığımızda bu lavabo, mutfak, banyo ya da diğer giderlerdeki tıkanıklığı açmanın ne kadar kolay bir hal aldığını görebiliyoruz. Kırılan mutfak, banyo, tuvalet, küvet, klozet ve lavabo sahnelerini hatırladıkça günümüzde kullanılan kırmadan tıkanık açma yollarının hayatımızı ne kadar da çok kolaylaştırdığını anlayabiliyoruz. Bu yeni sistem aletler tıkanan borular yüzünden inşaat sahasına dönen ev görüntülerini de tarihe karıştırıyor. Yıllar sonra çocuklarımıza anlattığımızda belki de inanmayacakları, bize gülüp geçecekleri bu iğrenç sahneleri artık görmeyeceğiz. Üretici firmalar insanların yaşam standartlarını yükseltmek adına tıkanık boru açma konusunda geliştirdikleri aletlerle artık bu tıkanmaların kolayca açılmasını sağladılar. Bu aletlerle yapılan tıkanıklık açma çalışması sonrasında hem işçiler ve firmalar hem de iş yaptıran ev sahipleri sonuçtan ve yapılan işten son derece büyük memnuniyet duymaktalar. Bu tıkanıklık açma işlemi sadece kapalı alanlarda ve binalarda yapılmamakta, açık alanlardaki su tesisatının geçtiği her yerde, kanalizasyonlarda ve akla gelen tüm temiz ve pis su kullanılan alanlarda yaşanan tıkanıklıklarda bu aletlerle tıkanıklık açma çalışması yapılabilmektedir.

Evimizde yaşanan bu tarz bir tıkanıklığın çok büyümeden ve bizi üzecek kadar uzamasına mahal vermeden çözülmesini elbette hepimiz çok isteriz. Fakat bazı tıkanıklıklar bizim halledebileceğimiz boyutlarda olmamakta ve tıkanıklığı nasıl açarımsorusuna kendi başımıza çözüm bulamamaktayız.  Bu sebeple bu tür tıkanmalarda yapmamız gereken en akıllıca iş uzman bir ekipten ve tecrübeli bir firmadan yardım talep etmek olmalıdır.  Çoğunlukla yaptığımız hata dışarıdan değişik cisimleri borunun içine iterek tıkanıklığı açmaya çalışmak olmakta, halbuki bu davranış borunun delinmesine kadar gidebilen daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle çevreden ve kulaktan duyma bilgilerle değil profesyonel ekiplerin yardımıyla bu tıkanıklığı giderme yolu bizi daha az üzecek, daha kesin sonuç verecek, daha az maliyete neden olacak ve daha az kirlenme ile tıkanıklığı açma yolunu tercih etmeliyiz.  Unutmamalıyız ki artık eski kırıp dökme yollarından çok daha temiz ve ucuz bir şekilde profesyonel ekiplerce her türlü gider tıkanıklıkları kolayca çözülmektedir. Hayatı bize kolaylaştıran bu teknolojik cihazlardan yararlanmak elbette hepimizin hakkıdır.